Michał Haratyk

Michał Haratyk

25 sierpnia, 2020 0 przez Redakcja

Michał Haratyk to polski lekkoatleta specjalizujący się w pchnięciu kulą. Ten pochodzący z Cieszyna sportowiec ma zamiar zadebiutować na nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jakie osiągnięcia ma na swoim koncie do tej pory?

Michał Haratyk urodził się 10 kwietnia 1992 roku. Pasję do sportu wyniósł z domu, ponieważ jego starszy brat Łukasz również uprawiał pchnięcie kulą. Swój rekord życiowy (22,32) Haratyk pobił na stadionie w 2019 roku, równocześnie ustanawiając rekord Polski. Ponadto osiągnął on wynik 21,65, co jest 3. wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki w hali.

Do największych sukcesów Michała Haratyka należy:

  • złoty medal podczas mistrzostw Europy (Berlin 2018)
  • srebrny medal Mistrzostw Europy w Amsterdamie (2016)
  • złoto podczas halowych mistrzostw Europy (Glasgow 2019)

Ponadto Haratyk dwukrotnie został mistrzem Polski, a trzykrotnie zdobył srebrny medal. Podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu zdobywa złoto co roku od 2018 włącznie.

Lekkoatleta jest bardzo zmotywowany i skupiony na celu. Dowodzi tego sytuacja na halowym mityngu Pedro’s Cup w Łodzi (2016), kiedy to Haratyk czterokrotnie poprawiał swój rekord, łącznie podnosząc poziom o 61 cm. Dzięki temu udało mu się pchnąć kulę na odległość 21,35 m, co dało mu pozycję lidera na skalę światową.