Złoty Kask dla Zmarzlika! Mistrz Świata bezkonkurencyjny w Bydgoszczy

Złoty Kask dla Zmarzlika! Mistrz Świata bezkonkurencyjny w Bydgoszczy

13 sierpnia, 2020 0 przez Redakcja

Indywidualny Mistrz Świata na żużlu po raz kolejny pokazał wielką klasę i z kompletem punktów sięgnął po Złoty Kask. Dla wychowanka gorzowskiej Stali to pierwsze takie trofeum w karierze.

Tegoroczny finał Złotego Kasku zorganizowano na torze w Bydgoszczy. W związku z brakiem możliwości przeprowadzenia eliminacji do turnieju zdecydowano, że udział w nim wezmą wyłącznie reprezentanci Polski seniorów oraz czterech juniorów. Stawką bydgoskiego finału było także zapewnienie sobie prawa do startu w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski. Taką możliwość uzyskała najlepsza ósemka turnieju.

Kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim obejrzeli fantastyczne widowisko. Piękną jazdę od początku do końca prezentował Bartosz Zmarzlik. Indywidualny Mistrz Świata nie znalazł w poniedziałkowy wieczór pogromcy i po raz pierwszy w karierze sięgnął po Złoty Kask. Drugie miejsce zajął Paweł Przedpełski, który w dodatkowym biegu pokonał Krzysztofa Kasprzaka. Obaj zawodnicy zgromadzili bowiem po 12 punktów. Bieg dodatkowy rozstrzygnął także kwestię 9. miejsca. Zajął je Bartosz Smektała, który pokonał Szymona Woźniaka.