Kompromitacja Niemców! Hiszpanie grają dalej

18 listopada, 2020 0 przez Redakcja

Sensacyjnym wynikiem zakończyło się spotkanie 6. kolejki Ligi Narodów. W Sewilli Hiszpanie rozgromili naszych zachodnich sąsiadów 6:0. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Luisa Enrique zagrają w turnieju finałowym.

Ostatnia kolejka grupy 4 w Lidze Narodów przyniosła nam starcie Niemców z Hiszpanami. Mecz ten decydował o tym, kto awansuje do turnieju Final Four. Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się remisem 1:1. Hiszpanie do awansu potrzebowali zwycięstwa, Niemcom zaś wystarczył remis. Nic więc dziwnego, że od początku spotkania to La Roja dyktowała warunki. Przewaga była jednak tak duża, że po 38. minutach gry na tablicy widniał wynik 3:0! Do bramki strzeżonej przez Neuera trafiali Morata, Ferran Torres oraz Rodri. Niemcy byli w tym starciu kompletnie bezradni. W całym meczu nie oddali celnego strzału na bramkę. Hiszpanie mieli ich aż dziesięć!

W drugiej połowie kolejne trzy z nich znalazły drogę do bramki. Na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Torres, który zdobył swojego pierwszego hat-tricka w kadrze. Szóstą bramkę w meczu w 89. minucie dołożył zaś Oyarzabal. Pogrom Niemców stał się więc faktem. W fazie finałowej Ligi Narodów pewni gry są już Hiszpanie i Francuzi. Dzisiaj awans mogą przypieczętować Belgowie oraz Włosi. Pierwszych czeka bezpośredni mecz o awans z Duńczykami. Włosi natomiast zmierzą się z ostatnią w swojej grupie Bośnią i Hercegowiną. Polaków natomiast w ramach tej samej grupy czeka mecz z Holendrami. Początek spotkań o 20:45.