Łomża Vive Kielce wygrywa w Skopje po raz pierwszy od pięciu lat!

20 listopada, 2020 0 przez Redakcja

Na ten moment kibice czekali od 2015 roku. W czwartkowy wieczór Łomża Vive Kielce okazało się lepsze od Vardaru Skopje. Bohaterem kieleckiej drużyny okazał się Alex Dujshebaev.

Tegoroczne rozgrywki EHF Champions League są w wykonaniu szczypiornistów z Kielc bardzo udane. Po sześciu kolejkach Vive prowadziło w swojej grupie, a starcie z Vardarem było okazją do umocnienia pozycji lidera. Problem w tym, że ostatni raz w Skopje podopieczni Talanta Dujshebaeva wygrali pięć lat temu. Czwartkowe spotkanie było więc okazją do przełamania tej passy.

Początek spotkania nie wskazywał jednak na szczęśliwe zakończenie. Zawodnicy Vardaru szybko wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Mistrzowie Polski musieli uspokoić grę, w czym pomagał świetnie dysponowany wczoraj bramkarz, Andreas Wolff. Dzięki temu straty udało się odrobić po trzynastu minutach gry. Od tego momentu mecz stał się bardzo zacięty. Strony wymieniały się ciosami, a do głosu doszedł Alex Dujshebaev. Trzy trafienia kieleckiego asa z rzędu pozwoliły Vive zejść na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie spotkania tempo wale nie spadło. Vardar dokonał roszad w składzie i rozpoczął pogoń za kieleckim zespołem. Na kwadrans przed końcem spotkania Vive prowadziło tylko jedną bramką. Wtedy po raz kolejny w tym spotkaniu błysnął Alex Dujshebaev. Rozgrywający wziął ciężar gry na siebie i poprowadził zespół do cennego zwycięstwa. Ostatecznie Mistrzowie Polski wygrali 33:29 i umocnili się na pozycji lidera grupy A.