Lodowisko sezonowe – jak powstaje?

Lodowisko sezonowe – jak powstaje?

10 kwietnia, 2022 0 przez Redakcja

Nie w każdym mieście jest lodowisko. A szkoda, bo jazda na łyżwach to jedna z najbardziej lubianych zimowych aktywności. Na szczęście w budowę ślizgawki zainwestować może każdy. W Polsce działają firmy, które oferują pomoc w tym przedsięwzięciu. Zanim jednak zdecydujesz się na współpracę z jedną z nich, sprawdź, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby budowa lodowiska była możliwa w wybranym przez Ciebie miejscu.

Lodowisko sezonowe w Twoim mieście – dlaczego warto zainwestować?

Nie da się ukryć, że zimą trudno znaleźć sobie ciekawe zajęcie. Niesprzyjająca pogoda ograbia z wielu aktywności, jakie latem można wykonywać na świeżym powietrzu. To problem nie tylko dla mieszkańców miast, ale również dla samorządów. Podczas chłodniejszych miesięcy w wielu miejscowościach brakuje turystów. Lodowisko sezonowe może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Zapewni atrakcję idealną dla małych i dużych. Dodatkowo wspomoże budżet miasta dzięki dodatkowym przychodom z reklam umieszczanych na bandach obiektu. Z tego względu lodowisko sezonowe powinno znaleźć się w często uczęszczanym miejscu. Może to być na przykład starówka, galeria handlowa czy jeden z obiektów sportowych.

Budowa lodowiska sezonowego krok po kroku

Zanim lodowisko sezonowe stanie się jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w mieście, najpierw musi zostać zbudowane. Budowa lodowiska zaczyna się od wykonania zasilania elektrycznego dla agregatu i oświetlenia. Właśnie dlatego niezbędne jest przyłącze w okolicy. Potrzebne będzie także przyłącze do węża ogrodowego. Następnie podłoże zostaje wypoziomowane za pomocą styropianu, piasku i żwiru. Pomagają w tym profesjonalne firmy, takie jak https://www.ras-lodowiska.pl/. Fachowcy wykonują instalację mrożeniową, która pozwala stworzyć dziesięciocentymetrową taflę lodu. Cały proces trwa zazwyczaj do czterech dni. Na szczęście można skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy służą pomocą zarówno w montażu, jak i konserwacji obiektu. Mogą też przeszkolić pracowników z obsługi lodowiska sezonowego.