ZAKSA górą w polskim starciu w siatkarskiej Lidze Mistrzów

ZAKSA górą w polskim starciu w siatkarskiej Lidze Mistrzów

9 grudnia, 2020 0 przez Redakcja

Na otwarcie tegorocznej rywalizacji w Lidze Mistrzów kibice dostali starcie dwóch polskich ekip. W meczu grupy A Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:0.

Nowy format rywalizacji

Tegoroczna formuła siatkarskiej Ligi Mistrzów została zmieniona ze względu na pandemię koronawirusa. Dla tego każda z grup rozegra dwa turnieje, podczas których rozegra po dwa mecze z każdym z rywali. W grupie A oprócz drużyn z Kędzierzyna-Koźla i Bełchatowa znalazły się także Lindemans Aalst oraz Fenerbahce. Pierwszy turniej zorganizowano w Hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu.

Dominacja od samego początku

Mecz między ZAKSĄ a PGE Skrą należał do tych jednostronnych. O ile w lidze do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, to wczoraj przewaga Mistrzów Polski była wyraźna. Od początku narzucili oni swój styl gry, co przełożyło się na szybkie kilkupunktowe prowadzenie. Skra jednak nie poddała się i doprowadziła do stanu 21:21. Wtedy jednak dobry moment wykorzystał Łukasz Kaczmarek, który zagrywką i atakami wypunktował zawodników z Bełchatowa.

W drugim secie kędzierzynianie dominowali od samego początku, dzięki czemu zakończyli go wynikiem 25:19. W ostatniej partii Skra próbowała jeszcze odwrócić losy spotkania, jednak nie miała do tego żadnych argumentów. ZAKSA grała zaś jak z nut i pozwoliła zdobyć rywalom zaledwie 19 punktów, a w całym meczu triumfowali 3:0.

Źródło: sportowefaktywp.pl
Fot.: cev.eu