Skandal w Lidze Mistrzów! Mecz PSG – Basaksehir przerwany!

9 grudnia, 2020 0 przez Redakcja

Zaskakujący przebieg miało wtorkowe starcie pomiędzy mistrzami Francji i Turcji. Mecz przerwano niespełna po kwadransie po tym, jak zawodnicy Basaksehiru oskarżyli jednego z arbitrów o rasizm.

Mecz w Paryżu miał przypieczętować awans miejscowej ekipy do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Niestety, emocje sportowe zeszły we wtorkowy wieczór na drugi plan. Wszystko za sprawą wydarzeń z czternastej minuty spotkania. Wówczas to sędzia techniczny miał pokazać czerwoną kartkę asystentowi trenera Basaksehiru, używając przy tym rasistowskiego zwrotu. To spotkało się z oburzeniem tureckiej ekipy, którzy zdecydowali się opuścić boisko. To samo zrobiła drużyna PSG.

Spotkanie prowadzili rumuńscy arbitrzy: Ovidiu Hategan (główny), Oktawian Sovre, Sebastian Gheorghe (asystenci) oraz Sebastian Coltescu (sędzia techniczny). Mecz próbowano wznowić jeszcze po 22, ale ostatecznie spotkanie nie zostało dokończone. UEFA podjęła decyzję, że mecz zostanie wznowiony w środę o 18:55. Poprowadzi go nowy zespół sędziowski. Do Paryża w trybie pilnym wezwano już dwóch polskich arbitrów: Bartosza Frankowskiego i Marcina Bońka. Pierwszy będzie pełnił funkcję sędziego technicznego. Drugi zaś, wraz z Mario Diksem, będzie asystentem sędziego Danny’ego Makkielego.

Źródło: sportowefakty.wp.pl