Skoczkowie na start! Dziś rozpoczyna się Puchar Świata

Skoczkowie na start! Dziś rozpoczyna się Puchar Świata

20 listopada, 2020 0 przez Redakcja

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle rozpoczną tegoroczny sezon zimowy w skokach narciarskich. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 18.

Po urwanym i niedokończonym sezonie 2019/20 kibice musieli czekać parę miesięcy na to, by znów obejrzeć w akcji najlepszych skoczków świata. Podobnie jak przed laty, także w tym roku zmagania rozpoczną się w Wiśle. Skocznia została perfekcyjnie przygotowana i czeka na długie skoki zarówno polskich orłów, jak i światowej czołówki.

Trudno na tę chwilę wskazać jakichkolwiek faworytów do końcowego triumfu. Kryształowej Kuli będzie bronił Stefan Kraft, a miana najlepszej drużyny Niemcy. Pierwsze odpowiedzi powinniśmy poznać po tym weekendzie. Z pewnością groźni będą tacy zawodnicy jak Ryoyu Kobayashi, Karl Geiger, czy młodzi Norwegowie z Mariusem Lindvikiem na czele. Powrót do światowej czołówki zaliczy także mistrz olimpijski z Pjongczang, Andreas Wellinger. Niemiec wraca do skakania po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Wśród Polaków nie zabraknie naszych najmocniejszych punktów.

Zarówno Kamil Stoch, jak i Dawid Kubacki są pełni optymizmu przed nadchodzącym sezonem. Na swojej skoczni dobrze będzie chciał wypaść także Piotr Żyła. Kwalifikacje otworzy debiutant w zawodach tej rangi – Jarosław Krzak. Poza tym, będziemy mogli kibicować Andrzejowi Stękale, Pawłowi Wąskowi, Tomaszowi Pilchowi, Klemensowi Murańce, Aleksandrowi Zniszczołowi, Stefanowi Hule, Maciejowi Kotowi, a także Jakubowi Wolnymi. W kwalifikacjach zobaczymy więc dwunastu Polaków. Początek kwalifikacji zaplanowano na godzinę 18. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, a w niedzielę – indywidualny. Początek zmagań wyznaczono na godzinę 16.

Fot.: Granada/Wikimedia