Fabio Aru w Team Qhubeka ASSOS

Fabio Aru w Team Qhubeka ASSOS

3 grudnia, 2020 0 przez Redakcja

Zwycięzca Vuelta Espana 2015, Fabio Aru, podpisał kontrakt z afrykańskim Team Qhubeka ASSOS. W ten sposób kolarzowi z Sardynii, po fatalnym sezonie 2020, udało się pozostać w World Tourze.

Ostatnie trzy sezony Fabio Aru spędził UAE Team Emirates. Niestety, ciągłe problemy zdrowotne oraz brak stabilnej formy sprawiły, że szefostwo zespołu nie zdecydowało się na przedłużenie kontraktu z 30-letnim Włochem. Czarę goryczy przelała zapewne słaba dyspozycja Aru podczas tegorocznego Tour de France. Sardyńczyk miał tam być kluczowym pomocnikiem Tadeja Pogacara, a skończyło się na wycofaniu z wyścigu na dziewiątym etapie.

Teraz Aru będzie próbował wrócić na właściwe tory w Team Qhubeka ASSOS. Dyrektor zespołu, Douglas Ryder, cieszy się z pozyskania tak wartościowego zawodnika.

Jestem podekscytowany, że Fabio dołączył do naszego zespołu. Wygrał Vueltę, zajął 5. miejsce w Tour de France i dwukrotnie stał na podium w Giro. Przyczyni się więc do rozwoju naszej drużyny. Wciąż jesteśmy głodni zwycięstw w największych wyścigach. Obecność Fabio budzi nadzieję i stwarza nam takie możliwości. Pasję i miłość Fabio do kolarstwa można dostrzec w sposobie, w jakim się ściga. Myślę, że w naszym wyjątkowym zespole zobaczymy, jak ponownie powstaje, ponieważ jestem pewien, że każdy z nas da z siebie wszystko.

Źródło: nttprocycling.com
Fot.: Pedro Semitiel from Cehegín, España, CC BY 2.0 via Wikimedia Commons