Mick Schumacher etatowym kierowcą Haas F1 Team

Mick Schumacher etatowym kierowcą Haas F1 Team

2 grudnia, 2020 0 przez Redakcja

Haas F1 Team ogłosił w środę pozyskanie Micka Schumachera. Aktualny lider Formuły 2 rozpocznie zmagania w mistrzostwach świata od 2021 roku. Jego partnerem będzie inny kierowca Formuły 2, Nikita Mazepin.

Droga Schumachera do Formuły 1

Wieloletnia umowa Schumachera z Haasem wpisuje się w długofalową strategię rozwoju zespołu Guenthera Steinera. Niemiec jest wychowankiem Akademii Ferrari, a obecny sezon jest jego szóstym w roli kierowcy jednomiejscowego samochodu wyścigowego o otwartym nadwoziu. Mick Schumacher w tym czasie został wicemistrzem niemieckiej i włoskiej Formuły 4, trzecie miejsce w MRF Challenge Formula 2000. Mistrzostwo Formuły 3 w 2018 roku otworzyło mu drogę do startów w Formule 2. Debiutancki sezon zakończył na 12. miejscu. W obecnym jest liderem mistrzostw i ma 14 punktów przewagi nad drugim Callumem Ilottem.

Haas pod wrażeniem umiejętności Micka

Guenther Steiner nie krył zadowolenia podczas środowej konferencji prasowej. Szef Haas F1 Team przyznał, że Schumacher wyróżnia się w tym sezonie na tle innych zawodników Formuły 2. Dlatego postanowili umożliwić mu rywalizację w Formule 1. Mick miał już okazję prowadzić bolid Formuły 1 w zeszłym roku. Na testach w Bahrajnie ścigał się zarówno dla Ferarri, jak i Alfa Romeo Racing. Kibice będą mogli zobaczyć Schumachera w akcji jeszcze w tym roku. Haas potwierdził, że ich nowy kierowca pojawi się na sesjach treningowych w Abu Dhabi. Sam zawodnik nie kryje zadowolenia z szansy, jaką otrzymał. „Chciałbym podziękować zespołowi Haas F1 Team, Scuderia Ferrari i Ferrari Driver Academy za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Chcę też wyrazić uznanie i okazać miłość rodzicom – wiem, że wszystko im zawdzięczam. Zawsze wierzyłem, że spełnię swoje marzenie o Formule 1.” – możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym na stronie zespołu.

Źródło: haasf1team.com
Fot.: Sven Mandel / CC-BY-SA-4.0/Wikimedia