Diego Maradona – argentyński Bóg Futbolu odszedł w wieku 60 lat

Diego Maradona – argentyński Bóg Futbolu odszedł w wieku 60 lat

26 listopada, 2020 0 przez Redakcja

Środowy wieczór przyniósł jeszcze jedną, smutną informację. W argentyńskim Tigre zmarł Diego Armando Maradona. Ikona światowego futbolu miała 60 lat.

Cały świat opłakuje i wspomina jedynego i niepowtarzalnego zawodnika. El Diez – „Dziesiątka”, był traktowany w Argentynie jak bóg. Dał bowiem rodakom to, na co czekali – wiele niezapomnianych chwil, zwieńczonych pamiętnym mundialem w 1986 roku. Wtedy to cały świat mógł zobaczyć „rękę Boga”, która dała Argentynie zwycięstwo w ćwierćfinałowym starciu z Anglią. Dzięki temu Albiceleste dotarli do finału, w którym pokonali RFN 3:2. Maradona w całym turnieju zdobył 5 bramek. Nic więc dziwnego, że prezydent Argentyny postanowił oddać hołd legendzie i zarządził trzydniową żałobę narodową.

Maradona znalazł się dziś na czołówkach wszystkich najważniejszych gazet sportowych na całym świecie. Hołd oddali mu także przedstawiciele świata futbolu. Władze Napoli poinformowały, że od teraz stadion będzie nosił nazwę Stadio Diego Armando Maradona. Argentyńczyk jest bowiem legendą zespołu z Neapolu. To z nim w składzie Napoli sięgało po jedyne w historii dwa tytuły Mistrza Włoch. W 1989 roku Maradona poprowadził swój klub do zwycięstwa w Pucharze UEFA.

Fot.: Casa Rosada (Argentina Presidency of the Nation), CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons