Lech Poznań z pierwszym zwycięstwem w Lidze Europy! Kolejorz nie dał szans Standardowi Liege

6 listopada, 2020 0 przez Redakcja

Wicemistrzowie nie zawiedli oczekiwań swoich oraz kibiców i pewnie pokonali Standard Liege 3:1. Dzięki temu zwycięstwu Kolejorz wciąż ma szansę na wyjście z grupy.Wicemistrzowie nie zawiedli oczekiwań swoich oraz kibiców i pewnie pokonali Standard Liege 3:1. Dzięki temu zwycięstwu Kolejorz wciąż ma szansę na wyjście z grupy.

Po dwóch kolejkach Ligi Europy drużyna trenera Dariusza Żurawia nie miała żadnego punktu. Po porażce z Benfiką i Rangersami Lech potrzebował więc punktów jak tlenu. O ile wspomniani wcześniej rywale uchodzili za faworytów, tak w starciu ze Standardem Liege w roli tej wskazywano piłkarzy Kolejorza. Dotychczasowa gra Lecha dawała bowiem duże powody do optymizmu. Wszyscy chcieli zobaczyć tego potwierdzenie w czwartkowym spotkaniu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

How can i assist you ?

Post udostępniony przez @ puszka.27

Lech od początku spotkania narzucił rywalom swoje warunki. Najpierw skutecznie neutralizował ataki belgijskiego zespołu, by następnie wyprowadzić dwa mocne ciosy. Nieporadność obrońców Standardu najpierw wykorzystał świetnie dysponowany wczoraj Michał Skóraś, a następnie Mikael Ishak. Po 22. minutach Lech był więc w komfortowej sytuacji. Jednak Kolejorz także nie ustrzegł się błędów i w 29. minucie spotkania gola kontaktowego zdobył Maxime Lestienne. Belg dobił strzał swojego kolegi, Noe Dussenne’a. Piłka najpierw odbiła się od słupka, a następnie od pleców Filipa Bednarka. Lestienne zachował się czujnie i musiał tylko dołożyć nogę. Na przerwę zespoły zeszły przy wyniku 2:1.

Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla piłkarzy Lecha. Piłkarze wyszli na nią bardzo skoncentrowani i po trzech minutach gry na listę strzelców ponownie wpisał się Ishak. Gra Lecha mogła się wczoraj podobać. Piłkarze kontrolowali przebieg spotkania, próbując wielokrotnie nieszablonowych rozwiązań. Nie zabrakło też okazji do podwyższenia wyniku. Strzał Ishaka z linii bramkowej wybił jeden z obrońców. Powtórka pokazała, że do pełni szczęścia Szwedowi zabrakło kilku centymetrów. Świetną szansę miał także Jakub Kamiński, ale na posterunku był bramkarz gości, Arnaud Bodart. Dzięki temu zwycięstwu Lech zajmuje trzecie miejsce w tabeli grupy D. Na prowadzeniu z siedmioma punktami znajdują się Rangersi. Identyczny dorobek punktowy ma także Benfika. Pierwsze spotkania rundy rewanżowej zaplanowano na 26 listopada.