Lambert w Toruniu, Smektała w Częstochowie – żużlowe okno transferowe trwa w najlepsze

Lambert w Toruniu, Smektała w Częstochowie – żużlowe okno transferowe trwa w najlepsze

6 listopada, 2020 0 przez Redakcja

Listopad to bardzo intensywny miesiąc dla polskich klubów żużlowych. To właśnie w pierwszych dwóch tygodniach tego miesiąca mogą oni pozyskiwać zawodników. I dzieje się naprawdę dużo.

Podczas listopadowego okienka transferowego wszystkie oczy są zwrócone przede wszystkim na kluby z najwyższej klasy rozgrywkowej. Właściciele nie próżnują i codziennie ogłaszają nowe transfery. I tak przyszłoroczny beniaminek Speedway Ekstraligi, Apator Toruń, zaprezentował już trzech zawodników. Oprócz przedłużenia kontraktów z braćmi Chrisem i Jackiem Holderem, klub poinformował także o transferze tegorocznego Mistrza Europy, Roberta Lamberta. 22-letni Brytyjczyk będzie występował na pozycji zawodnika poniżej 24. roku życia.

MRGarden GKM Grudziądz natomiast musi sobie radzić w przyszłym sezonie bez swojego lidera, Artioma Łaguty. Rosjanin postanowił zmienić barwy i zasilił szeregi Betard Sparty Wrocław. Władze klubu z Grudziądza nie próżnują jednak i ogłosiły w czwartek transfer Krzysztofa Kasprzaka. Popularny „KK” ostatnie dziewięć sezonów spędził w Stali Gorzów. Teraz będzie starał się odbudować formę, by skutecznie powalczyć o utrzymanie w przyszłorocznym cyklu Grand Prix.

Bardzo aktywne w ostatnich dniach są także częstochowskie Lwy. Piąta drużyna tegorocznych rozgrywek pożegnała się z Jasonem Doylem i Pawłem Przedpełskim. W ich miejsce pozyskała zaś młodych zdolnych Polaków. Do drużyny spod Jasnej Góry dołączyli bowiem Kacper Woryna oraz Bartosz Smektała. Obaj po raz pierwszy w karierze zdecydowali się na zmianę klubowych barw. Pierwszy z nich opuścił rodzinny Rybnik, a drugi – Leszno.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Smyk z Synkiem ??? Obaj Panowie zgodnie podkreślają, że bardzo cieszą się na jazdę w jednej drużynie ⤵️ @bartek_smektala – W drużynie będzie jeździł Kacper Woryna, który jest moim przyjacielem. Zawsze miałem z nim bardzo dobry kontakt. Nie będę ukrywał, że jak dowiedziałem się, że we Włókniarzu będzie Kacper, to o wiele łatwiej było mi podjąć decyzje o zmianie klubu. @kworyn223 – Bardzo cieszę się na wspólną jazdę z Bartkiem Smektałą. Fajnie., że podjęliśmy decyzję o dołączeniu do tego samego klubu. Od dawna się przyjaźnimy, ale nigdy nie było nam dane startować w jednej drużynie. W końcu jednak się udało, co bardzo mnie cieszy. ___ #BialoZielonaRodzina #KochamWlokniarz #Czestochowa #Zuzel #Speedway #Rybnik #Leszno #42200czestochowa #wlokniarz #wlokniarzczestochowa

Post udostępniony przez Włókniarz Częstochowa (@wlokniarz_czestochowa)

Bardzo solidnego wzmocnienia dokonał także Motor Lublin. Rewelacja poprzedniego sezonu zakontraktowała bowiem wicemistrza świata juniorów, Dominika Kuberę. Wychowanek Unii Leszno może okazać się kluczowym zawodnikiem w kontekście udanej walki o medale. W czwartek do zespołu dołączył także Krzysztof Buczkowski oraz Mateusz Cierniak. Prezentację tych kontraktów przeprowadzono w bardzo nietypowy sposób.