Piotr Lisek

Piotr Lisek

23 sierpnia, 2020 0 przez Redakcja

Piotr Lisek jest polskim lekkoatletą. Specjalizuje się w skoku o tyczce i odnosi sukcesy na arenie międzynarodowej. Jako jeden z polskich przedstawicieli powalczy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, które z uwagi na pandemię zostały przesunięte na przyszły rok. Jakie osiągnięcia ma na swoim koncie ten lekkoatleta?

Piotr Lisek urodził się 16 sierpnia 1992 roku w Dusznikach. Ten 28-latek jako pierwszy Polak pokonał tyczkę zawieszoną na wysokości sześciu metrów, a jako dziesiąty lekkoatleta w historii dokonał tego pod dachem. Można więc śmiało powiedzieć, że przoduje w swojej dziedzinie. Zamiłowanie do sportu zrodziło się we wczesnych latach młodości, kiedy to Lisek sprawdzał swoje umiejętności w biegach przełajowych i w skokach wzwyż.

Rekord życiowy na stadionie (6,02) Piotr Lisek pobił 12 lipca 2019 roku w Monako. Ustanowił wtedy nie tylko osobisty rekord, ale również absolutny rekord Polski w skoku o tyczce. Z kolei na hali pobił kolejny rekord, kończąc z 8. wynikiem w historii światowej lekkoatletyki.

Do największych osiągnięć Piotra Liska należy:

  • srebrny medal Mistrzostw Świata w Londynie
  • dwa brązowe medale podczas mistrzostw świata (kolejno: Pekin, Doha)
  • dwa brązowe medale podczas halowych mistrzostw świata
  • złoty, srebrny i brązowy medal w konkurencji halowych mistrzostw Europy