Marta Walczykiewicz

Marta Walczykiewicz

22 sierpnia, 2020 0 przez Redakcja

Marta Walczykiewicz to polska kajakarka, która weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2021 roku. Igrzyska zostały przesunięte z uwagi na epidemię koronawirusa, jednak Walczykiewicz pozostaje optymistką i wierzy, że w nowym terminie się odbędą. Czy kajakarka ma szansę odnieść sukces w rywalizacji? Żeby się przekonać, warto dowiedzieć się o niej czegoś więcej.

Marta Anna Walczykiewicz urodziła się 1 sierpnia 1987 roku w Kaliszu. Karierę sportową rozpoczęła w Uczniowskim Klubie Sportowym ,,UKS Jedynka” w 1996 roku. Jej pierwsze większe osiągnięcie sportowe miało miejsce w 2005 roku, podczas mistrzostw Europy juniorów. Zdobyła wtedy srebrny medal w czwórce na 500 m. Zaledwie rok później została mistrzynią Polski w tej samej konkurencji. Początki we wczesnej młodości otworzyły Marcie Walczykiewicz drzwi do sukcesów, jakie osiągała w następnych latach.

Marta Walczykiewicz w swojej karierze zdobyła jakieś cztery złote medale, piętnaście srebrnych i pięć brązowych, a to tylko niektóre z jej osiągnięć. Do największych sukcesów kajakarki można zaliczyć:

  • Srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku
  • Złoty medal Mistrzostw Świata w Moskwie (2014 rok)
  • Złoty medal podczas igrzysk europejskich w 2015 roku (Baku)
  • Dwa złote medale podczas mistrzostw Europy (Montemor-o-Velho 2013 i Belgrad 2018)

Walczykiewicz odniosła jeszcze wiele innych sukcesów, a jej zapał i chęć walki zapowiadają, że możemy liczyć na kolejne.