Joan Mir mistrzem świata MotoGP! Morbidelli najszybszy w Walencji

Joan Mir mistrzem świata MotoGP! Morbidelli najszybszy w Walencji

16 listopada, 2020 0 przez Redakcja

Joan Mir z Team SUZUKI ECSTAR zajął siódme miejsce w GP Walencji i tym samym przypieczętował swój pierwszy tytuł mistrza świata. Najszybszy w niedzielę był natomiast Franco Morbidelli, który stoczył fantastyczną walkę o zwycięstwo z Jackiem Millerem.

Regularność okazała się kluczem do sukcesu w tym trudnym i nietypowym sezonie MotoGP. Po tym, jak kontuzji doznał dominator z ostatnich sezonów, Marc Marquez, wiadomo było, że walka o tytuł będzie jeszcze bardziej pasjonująca. W tym sezonie w 13 rundach mieliśmy aż dziewięciu różnych triumfatorów wyścigów. Najbardziej regularny w swoich startach był właśnie Joan Mir. Hiszpan z Team SUZUKI ECSTAR tylko raz ukończył wyścig poza pierwszą dziesiątką. Po jedyne zwycięstwo sięgnął w poprzedni weekend w GP Europy. Dzięki temu w kolejnym starcie mógł już zapewnić sobie tytuł.

I tak też się stało. Joan Mir w prawdzie ukończył wyścig na siódmym miejscu, jednak jego najgroźniejsi rywale nie prezentowali się najlepiej. Dzięki temu 23-latek po przekroczeniu mety mógł świętować swoje pierwsze mistrzostwo. Wyścig padł łupem Franco Morbidellego, który na ostatnim okrążeniu musiał odpierać zaciekłe ataki Jacka Millera. Dla Włocha było to już trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Finał sezonu odbędzie się w najbliższą niedzielę na torze w portugalskim Portimao.

Fot. Box Repsol/Wikimedia