Konrad Bukowiecki

Konrad Bukowiecki

16 sierpnia, 2020 0 przez admin

Konrad Bukowiecki jest polskim reprezentantem specjalizującym się w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Jego trenerem jest ojciec – Ireneusz Bukowiecki, który wspiera syna w osiąganiu kolejnych sukcesów. Sam Konrad mając zaledwie 23 lata jest już srebrnym medalistą mistrzostw Europy oraz wielokrotnym czempionem na arenie światowej. Co jeszcze warto wiedzieć o tym lekkoatlecie?

Konrad Bukowiecki to młody pasjonat sportu urodzony 17 marca 1997 roku w Szczytnie. Chociaż sukcesy odnosi zarówno w pchnięciu kulą, jak i w rzucie dyskiem, znacznie częściej utożsamia się go z tą pierwszą dyscypliną. Jednak nie można pominąć jego dokonań również w rzucie dyskiem. Konrad Bukowiecki zajął 2. miejsce w olimpijskim festiwalu młodzieży Europy w 2013 roku, co jest dużym osiągnięciem. Jego życiowy rekord to rzut dyskiem (1,5 kg) na odległość 66,52 m, kiedy to pobił rekord Polski juniorów młodszych.

Mimo sukcesów w rzucie dyskiem, Konrad Bukowiecki w ostatnich latach skupia się głównie na pchnięciu kulą. To właśnie ta dyscyplina sportu dała mu tytuł mistrza podczas Halowych Mistrzostw Europy w 2017 roku. Rok później, bo w 2018 roku w Berlinie, Bukowiecki zdobył srebro w Mistrzostwach Europy. Do jego najnowszych osiągnięć należy wygrana mityngu w Olsztynie, kiedy to w ostatniej próbie uzyskał 20,51 m. W 2019 roku zajął 1. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy i 6. miejsce w mistrzostwach świata. Ten wicemistrz Europy swój życiowy rekord w pchnięciu kulą pobił w 2019 roku osiągając 22,25 m przy kuli ważącej 7,26 kg. To drugi wynik w historii polskiej lekkoatletyki na stadionie. Konrad Bukowiecki nie zwalnia tempa i pokazuje, że on dopiero się rozkręca.