Naprawa skrzyni biegów – jak uniknąć tej kosztownej operacji?

Naprawa skrzyni biegów – jak uniknąć tej kosztownej operacji?

4 października, 2022 0 przez Redakcja

Niesprawna skrzynia biegów to duży problem. Jeśli nie zareagujemy w porę, możemy stać się zagrożeniem na drodze i ulec wypadkowi. Przeskakujące biegi czy nietypowe odgłosy wydawane przez urządzenie powinny natychmiast wzbudzić naszą czujność i skierować do warsztatu. Czy jednak można uniknąć takiej ewentualności i zapobiec awarii? A może naprawa skrzyni biegów jest nieunikniona dla każdego posiadacza samochodu? Jak się okazuje, są sposoby, aby przedłużyć żywotność podzespołów.

Naprawa skrzyni biegów – ile kosztuje?

Powodem, dla którego tak wielu kierowców obawia się konieczności naprawy skrzyni biegów, jest niezwykle wysoki koszt takiego zabiegu. Jeśli maszyna ulegnie awarii, z dużą dozą prawdopodobieństwa konieczna będzie wymiana. Jednak niestety taka operacja wiąże się z całkiem sporym wydatkiem, tak za samą część, jak i za robociznę. Zależnie od tego, czy nasza skrzynia jest manualna, czy też posiadamy tzw. automat, koszt może się różnić. Czasem zdarza się, że bardziej opłaca się skasować auto i zakupić nowe. Regeneracja części wciąż potrafi zaszokować wystawioną przez mechanika fakturą. Jeśli jednak chcemy uratować samochód musimy przygotować się na zapłacenie kilku tysięcy złotych.

Jak uniknąć naprawy skrzyni biegów i zapobiec awarii?

Jeśli nie chcemy zbankrutować przez wymianę lub naprawę skrzyni biegów, powinniśmy na co dzień myśleć o tym, jak utrzymać ją w dobrym stanie. Jakość zastosowanego środka smarnego oraz jego regularna wymiana mają tu bardzo duże znaczenie. Polecanym zabiegiem, który pomoże zadbać o ten aspekt jest dynamiczna wymiana oleju. Ta usługa przeznaczona jest dla posiadaczy automatycznej skrzyni biegów. W trakcie całego procesu, wypłukiwany jest stary olej, a dopiero potem wtłacza się nową substancję. Więcej na temat usługi oraz naprawy skrzyni biegów można przeczytać na stronie warsztatu z Tarnowa https://slusarczyk-auto.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju-w-skrzyni-automatycznej. Warto dowiedzieć się, jak robi się to w profesjonalnym serwisie oraz poznać zalecenia mechanika.